Basında Biz

Helis More Projesi Emlak Fuarı'nda Görücüye Çıktı

140 milyon lira büyüklüğündeki Helis More projesinde yer alan konutlar, CNR Emlak Fuarı 2015'te yatırımcıların beğenisine sunuldu.

Projebeyaz, bünyesindeki Helis Yapı’nın gerçekleştirdiği 140 milyon lira değerindeki karma projesi Helis More’da yer alan ofis ve mağazaları, CNR Emlak Fuarı 2015’te yatırımcıların beğenisine sunuyor.

Projebeyaz Yönetim Kurulu Başkanı Murat Uzun, Helis More’da yer alan konutların yüzde 73’ünü Kuveyt’teki ilk lansman sırasında yabancı yatırımcılara satıldığını hatırlatarak, projede yer alan ofis ve mağazaları da İstanbul’da CNR Emlak 2015’te yatırımcılarla buluşturacaklarını söyledi. Helis More projesindeki konutların önemli bölümü; Rusya, Ukrayna, Almanya, Suudi Arabistan ve Kuveyt’teki yatırımcılara satılmıştı.

HELİS MORE GETİRİSİ YÜKSEK YAŞAM ALANI

Benzersiz Adalar manzarası, hayranlık verici tasarımı ile bölgede standartlarının üzerinde yaşam olanağı sunan Helis More, titizlikle çalışılarak hayata geçirilen ayrıntılarıyla ev ve iş hayatındaki mükemmelliği aynı projede buluşturuyor. Helis More’un ofis-mağaza bölümü, 11.000 m³’lük devasa Atrium’u olan, mimarisi sayesinde iç avluya kolaylıkla ulaşılabilecek şekilde tasarlanmış 3 katta toplam 52 adet ofis, 6 mağazadan oluşuyor. Atriumun tam ortasından geçen köprü bağlantıları ile ofislere ulaşım kolaylıkla sağlanıyor.

ŞIK ÇİZGİLERLE TASARLANMIŞ

İç avlu zemininde, ofis çalışanlarının fazla uzaklaşmadan oturup içecek ve atıştırmalıklar temin edebilecekleri, take-away hizmeti veren, gün ışığı alan mini bir “More Cafe” yer alıyor. Öncelikli olarak yatay ofis olmakla birlikte tüm “Helis More” sakinlerinin kullanımına açık olan modern, şık çizgilerle tasarlanmış, tüm teknolojik altyapıya sahip, ses yalıtım sistemi mevcut olan biri 20, diğer ikisi ise sekizer kişilik toplantı odalarına ek olarak 150 kişilik tiyatro sahnesi ve kokteyl-fuaye alanı ile fark yaratıyor.

"YILIN SON 2 AYINDAN SEKTÖR REKORA KOŞABİLİR"

Yılın ilk 10 ayında geride bırakılan iki genel seçimin de etkisiyle gayrimenkul piyasalarında durağanlık yaşandığını ve tüm sektör temsilcilerinde bu durumun hissedildiğini belirten Projebeyaz Yönetim Kurulu Başkanı Murat Uzun, “Eylül ve ekim aylarında gayrimenkul satış verileri, beklenen satış ivmesinden çok daha yüksekti. Seçimden istikrarın çıkmasıyla, bu ivmenin artarak süreceğini ve yılın son iki ayında satış rekoruna ulaşılabileceğini düşünüyorum. Bu doğrultuda 2016 yılının, sektör açısından çok daha verimli olacağını öngörmekteyim. 2 Kasım ile birlikte finans piyasaları, tek başına iktidarı olumlu karşılamış görünüyor. Faizlerdeki yükseliş, yerini düşüşe bırakacak, gayrimenkul sektörü en iyi yatırım aracı sıralamasında yeniden ilk 5 içinde olacaktır. Seçim sonuçları, sadece gayrimenkul sektöründe değil tüm sektörlerde, 4 yıllık planlamalar yapabilme imkânı tanıdı” açıklamasını yaptı.

Haber kaynağına buradan ulaşabilirsiniz.